Kuranı Kerim

By | 23 Aralık 2014

kuranı-kerim-Kuranı Kerim kutsal kitapların sonuncusu olarak tüm insanlığa indirilmiştir. Kuranı Kerim İslam dinine indirilmiştir. Son Peygamber olan Hz. Muhammet (sav) Efendimize indirilmiştir.

Kuranı Kerim Peygamber Efendimize (sav) dört büyük melekten biri olan Cebrail (a.s.) vasıtasıyla ayet ayet vahiy yoluyla indirilmiştir. Kuranı Kerim ilk olarak Hira dağında Peygamber Efendimize (sav) vahyolunmuştur.

Kuranı Kerim’den önce Zebur, Tevrat ve İncil de indirilen kutsal kitaplar arasındadır Fakat bu üç kitap insanlar tarafından değiştirilerek tahrif edilmiştir. Kuranı Kerim’i bu üç kitaptan ayıran en önemli özellik kıyamete kadar Allah-u Teala tarafından korunulacak olması ve tahrif edilememesidir.

Kuranı Kerim Peygamber Efendimizin (sav) en büyük mucizesi olarak kabul edilir. Ayrıca yine Hz. Muhammed’in (sav) son peygamber kuranı-kerimolduğunun en büyük kanıtıdır.

Kuranı Kerim’in indirilmesinin tamamlanması ile ve vahiylerin kesilmesi ile ilahi mesajlarda tamamlanmış ve kesilmiş olmuştur.

Kuranı Kerim orjinal metni Arapça olarak indirilmiştir. Daha sonra farklı dillere de meal olarak çevrilmiştir. Kuranı Kerim’in Arapça indirilmesiyle ilgili şu ayet bulunmaktadır.

” Biz O’nu, akıl etmeniz için Arapça okunuşuyla indirdik.” (Yusuf suresi 2)

Her müslümanın muhakkak hem arapça olarak hem de mealinden Kuranı Kerim’i okuması ve getirdiği mesajlarla amel etmesi gerekmektedir.

Kuranı Kerim satışında Türkiye’nin 1 numaralı online alış veriş mağazası olan ihvan.com.tr sitesinden her çeşit Kuranı Kerim bulabilir, inceleyebilir istediğiniz kitabı kapıda ödeme seçeneği ile sipariş verebilirsiniz.