Hapisten Kurtulmak İçin Okunacak Dua

By | 18 Kasım 2014

hapisten-kurtulmak-icin-okunacak-duaBir yere kapatılmak, hapsedilmek herhalde dünyanın en büyük sıkıntılarından bir tanesidir. Hapiste olan kişi için en büyük nimet sadece bir an evvel oradan kurtulmaktır. Ama mühim olan bu gibi durumlara düşmek istemiyorsak kurallara uygun yaşamaktır. Ancak bazen öyle kişilerle karşılaşırız ki hiç suçu olmadığı halde bu cezaya çarptırıldığım iddia ederler. İşte böyle kişiler ya da yakınları için yapılması çok kolay ancak çok etkili dualar zikrediyoruz. Umarız faydalı olur.

Yalnız burada şunu söylemeden de geçemeyeceğim. Önemli olan bedenin hapis olması değil insanın ruhunun hapis olması, esaret altında olması ve düşüncelerine yasak konulmasıdır. Eğer bir kişinin ruhu özgür ise istediği kadar demir parmaklıklar arkasında olsun onun için çokta büyük bir şey farketmeyecektir. Allah ruhumuzu esaret altına almak isteyen dâhili ve harici düşmanlara fırsat vermesin.

1- Hapiste olan kişi üç gün ve üç gece 1000 defa besmelei şerif okursa çok zor durumda dahi olsa o hapisten Allah’ın izni ile kurtulur.

2- Hapisteki kişi bu duayı ağzından düşürmemelidir. En kısa zamanda Allah’ın izni ile bu musibetten kurtulur.

La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minez zalimiyn.

3- Merih saatinde 206 defa Ya Cebbar ismi şerifini çekmek hapisten kurtulmaya sebep olur.

4- Bu duayı okumaya devam eden kişi kısa zamanda hapisten kurtulur.

‘Ya nekıyyen min külli çevrin lem yerdahü ve lem yühalidhü fialeh. ’

5- Beş vakit namazından sonra her gün 156 defa Ya Afüvvü ismi şerifini zikrederse kısa zamanda hapisten kurtulur. Hapis olmayan kişi zikrederse asla hapse düşmez.