Rüyada Kedi Görmek Ne Demek ?

By | 28 Kasım 2014

Rüyada Kedi Görmek Ne Demek ?Rüyada Kedi Görmek Ne Demek ?
Rüyada Kedi görmek neye işarettir? Bir insan rüyasında Kedi gördüğünde ne demek olduğunu islami rüya tabirlerine bakarak öğrenmelidir.
Rüyalar insanlara uyarı niteliğinde olduğu gibi müjde niteliğinde de olabilir. Rüyada Kedi görmenin anlamı;
Rüyada görülen kedi hizmetçidir. Bazı yorumcular, kedi, rüya sahibinin ev halkından olan bir hırsızdır, dediler.
Kedi bir şahsın etrafında dolaşıp onu korumaya çalıştığı halde, o şahsa hem zararı hem de faydası dokunan bir adama yorulur.
Bir kimseyi rüyada erkek bir kedi ısırsa veya tırmalasa o kimse hasta olur. Eğer erkek olan o kedi vahşi ve yabani ise, hastalık daha şiddetlidir.
Isıran kedinin dişi ve ev kedisi olması rüya sahibinin rahat edeceği bir seneye işarettir.
Rüyada bir kedi sattığını gören kimse, malını harcar. Kedi eti yediğini gören kimse, sihirbazlık öğrenir.
Kedi olduğunu gören kimse, hırsızlık ve kendisinde hayır olmayan şeylerle geçinir.
Bir kedi ile mücadele ettiğini ve hatta kendisini tırmaladığını veya ısırdığını göre kimse, uzun bir hastalığa yakalanır. Sonra Cenab-ı Hak (c.c.) onu kederden kurtararak, ona ferahlık ve sevinç İhsan eder.
Kedi ile yaptığı mücadele ve münakaşada yenilen kimse yakalandığı hastalık, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur. Eğer kedi kaybolursa, hastalık veya üzüntü ve kederi artar.
Bazen kedi, zevce için cefaya, evlada, düşmanlığa, hırsızlığa, vefasızlığa, koğuculuk yapmaya, göz ve kaşla işaret ederek ayıplamaya, feryat ve figan etmeye işarettir.
Bazen da kedi, söz ve şaka yapan, manasız ve akıl dışı söz söyleyerek köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevdirmeye çalışan bununla beraber bazı durumları dikkatten kaçırmayan ve fırsat buldukça fesat çıkarmaya çalışan bir adamdır. Kedinin fare ile veya kurdun koyunla ittifak halinde görülmeleri nifak ve riyaya yorumlanır. Eğer halk korku içinde iseler düşmanlarından emin olurlar.
Bu rüya bazen da düşmanları def etmeye yorumlanır. Bazen da kedi, evladın terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına yorumlanır.
Rüyada kedinin bir insanı tırmalaması veya kanını akıtması yahut gözünü çıkarması, düşmanlığı açık olan bir düşmandır.