Rüyada Kamış Görmek Ne Demek ?

By | 27 Kasım 2014

Rüyada Kamış Görmek Ne Demek ?Rüyada Kamış Görmek Ne Demek ?
Rüyada Kamış görmek ne demek? Rüyada Kamış görmek hayra yorulmalı ve mümkünse kimseye anlatılmamalıdır.
Rüyada Kamış gören bir kişi öncelikle Kamış görmenin neye işaret olduğunu güvenilir kaynaklardan öğrenmelidir. İşte rüyada Kamış görmek islami yorumu;
Rüyada kamış görmek, rezil insanlara ve kötü söze işarettir.
Kalem yapılan kamışı görmek, özentiye, mahkemeleşmeye ve gösteriş için amel etmeye yorumlanır.
Kamışın, gümüş veya altın ya da zümrütten bir takım dal ve budak olduğunu görse, rüya sahibinin dünyada kavuşacağı helal mala, temiz zevceye ve çocuklarıyla beraber cennet köşklerine inmeye ve onların kubbeleri altında oturmayı gerektiren salih amellerine yorumlanır.
Şeker kamışı, zahmet ve meşakkatle kazanılan rızka, bazen sokakta veya kamışın görüldüğü yerlerde kavgaya yorumlanır.
Bazen da şeker kamışı, temiz ve şerefli bir nesle veya her hayrın asıl ve esası olan “İlm-i Tevhid”‘e yahut oruç ve namazın vaciblerini yerine getirmeye, yorulur.
Bazen kamışın, mahallinin dışında ekilmiş görülmesi, o yerin harap olmasına ve halkın ayıplarının meydana çıkmasına veya kadınların toplanıp göz yaşları dökmelerine ve gizli tutulması arzu edilen şeyin artık gizlenmesinin mümkün olmamasına yorumlanır.
Bazen da kamış, uyanıkken elinden giden şeyin yine ona dönmesine yorumlanır.
Bazen kamıştaki boğumlar, günler veya aylara, yahut senelere ya da şirket kurmak için anlaşmaya ve nikah kıymaya yorumlanır.
Şeker kamışı çiğnediğini gören kimse, çok konuşulması gere¬ken bir iş yapar. Ancak konuşması hoş ve tatlı olur.
Rüyada şeker kamışı veya sıkılabilecek başka bir şeyi sıktığını ve sıkılan şeye ateş dokunmaksızın ona sahip olduğunu gören kimse, ucuzluğa ve bolluğa erişir.
Bazen da şeker kamışı, cimri bir kimseden elde edilen rızka işarettir.
Rüyasında gördüğü kamışın kıymetli madenlerle kaplandığını görmek, rüya sahibinin dünyada elde edeceği kıymetli mallara, zenginliğe işarettir.
Bu kaplı kamışlarla bir ev yaparak içine girip oturduğunu görmek, bütün ev halkı ile cennete girerek, cennet köşkünde yaşayacağına delâlet eder.
Rüyadan bir kamışın soyulup kabuklarından ayıklandığını görmek, eğer tutuklu ise tahliye edileceğine; bir işten çıkarılmış ise tekrar işine döneceğine işarettir.