Rüyada Helva Görmek Ne Demek ?

By | 20 Kasım 2014

Rüyada Helva Görmek Ne Demek ?Rüyada Helva Görmek Ne Demek ?
İslami rüya tabirlerine göre Helva görmenin anlamı nedir? Rüyada Helva görmek dünyevi açıdan bildiğimiz anladığımız anlamları taşımayabilir.
Gerçek hayatta kullanılan anlamlar rüyalar için geçerli olmayabilir. Özellikle rüyada Helva görmenin anlamı şudur;
Rüyada helva görmek dinde ihlasa, hapisin kurtuluşuna, yolcunun dönmesine, hastanın şifa bulmasına, bekarlar için evlenmeye, hidayet ve tövbeye, ilim ve Kur’ân’a, yeni evlada, iyi hizmetçilere ve helal rızıklara yorumlanır.
Kudret helvası ve ondan yapılmış olan şeyler bereket ve nimettir. Mevsim helvası, mevsimlere kavuşmaya yahut adalet sahibi bir kimse için velayetin yenilenmesine işarettir.
Kavrulmuş şeyden yapılan helva faydalı bir ortaklıktır.
Baldan yapılmış çiğ helva az bir rızıktır yahut düşük bir rütbedir.
Yemekleri hazmettirmek ve ağız kokusunu gidermek için yapılan helva yükseklik ve rifat, üzüntü ve kederin, sıkıntı ve hastalığın gitmesidir. Bazen da tatlı, hastalığa şifadır.Yine insanın yemesiyle hastalığını fazlalaştıran her ekşi şeyi rüyada yemek, soğuk algınlığı hastalıklarının fazlalaşmasına yorumlanır.
Yemeklerden sayılan tatlılar dört şekilden meydana gelmişlerdir: Bal, şeker, kudret helvası ve hurmadır. Bunlardan her birini rüyada mevsiminde yemek, güzel geçime, sevince ve harislikten doğan tehlikelerden kurtuluşa yorumlanır.
Helva, helal rızk, güzel sözdür. Helva mümin için iman, günahkar için de dünya tatlılığıdır.