Mest Çeşitleri

By | 1 Ağustos 2019

Mest Çeşitleri

Soğuk kış aylarında abdest almayı kolaylaştırmak için mest kullanımına izin verilmiştir. Yani İslamiyette mest kullanmak caizdir. Hatta sünnettir. Çünkü Hz. Muhammed (sav) efendimizinde mest kullandığı bilinmektedir ve mest kullanımının tam uygulamasını müslümanlara o öğretmiştir.

Mest çeşitlerinin kullanımı mest üzerine mesh edilmesi ile olmaktadır. Mest üzerine mesh etmenin ayrıntılı resimli anlatımı, ilmihal kitaplarında bulunmaktadır. Ayrıca internet kullanan müslümanlar sosyal paylaşım sitelerinden mest üzerine mesh etme videolarını da izleyerek doğru mesh etmeyi öğrenebilirsiniz. 

Mest çeşitlerinin belli başlı özelliklerde bulunmaları gerekmektedir. Bunlardan en önemlileri ve bilinmesi en gereklileri şunlardır;

  • Mestin, bir saat yol yürüyünce, ayaktan çıkmayacak şekilde sağlam ve ayağa uygun olması lazımdır.
  • Mest üzerine mesh müddeti, mukim olan için 24 saattir. Misafir için, 3 gün yani 72 saattir.
  • Mestin abdestli giyilmesi şarttır.

Mest çeşitleri günümüzde çok çeşitlilik göstermektedir. Keçi derisinden ve koyun derisinden üretilen Mest çeşitleri en eski kullanımlı klasik mest çeşitlerindendir. Günümüzde ise termal mest ve çorap Mest en yeni Mest çeşitleri arasında bulunmaktadır.

Klasik mestlerinde yeni tasarım mestlerinde kullanıcı kitlesi çok geniştir. Her müslüman bu Mest çeşitlerinden kendine en uygun olan modeli seçip kullanmaktadır.

Tüm Mest Modellerini Görmek için Tıklayın

Bu ürünü İhvan Online Alışveriş Mağazaları en uygun fiyat ve hızlı teslimat seçenekleri ile sizlere sunuyor. Ayrıca toptan alımlarınız için en uygun fiyatlı ürünleride sitemizden güvenle temin edebilirsiniz.

Not: Ürün ile ilgili sormak istediğiniz sorular için canlı destek ve ya 0224 223 76 690545 223 76 690850 466 11 66 nolu telefonlardan ve ya [email protected] e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.