İbadet Sevgisi İçin Okunacak Dua

By | 19 Kasım 2014

ibadetleri sevme duasıBiz Müslümanlar için ibadetin hayatımızdaki yeri çok mühimdir. Çünkü biz biliriz ki Allah-ü Teâlâ bizi kendisine kulluk etmemiz için yaratmıştır. Lâkin gerek nefis gerek şeytan ve gereksede çevre gibi etkenler bizi ya da etrafımızdaki insanları ibadetten alıkoymaktadır. Aslında tüm Müslümanlar içten içe severek, isteyerek ibadetlerini kulluk vazifelerini yerine getirebilmek isterler. İşte onları bu vazifelerinden alıkoyan her ne ise bu bağlardan kurtarmak için aşağıdaki zikirleri yapmak son derece faydalıdır. Bu duaları sadece bu zorluğu yaşayan kardeşlerimiz değil, eğer onlara yaptıramıyorsak annesi, eşi veya herhangi bir yakını o kişinin niyeti ile okuyabilir.

1 -Bir türlü ibadetlerinde devamlılık gösteremeyen ve hep ibadete karşı soğukluk hisseden kişiler her gün 18 defa Ayetel Kürsi okursa Allah o kişinin üzerinden bu hali alır ve kalbini ibadet nuruyla doldurur.

2- Bu ismi şerifler bir Cuma namazından sonra bir ekmek üzerine yazılır ve bu ekmek ibadet soğukluğu olan kişiye yedirilirse Allahın izni ile ibadeti sevmeye başlar.

Subbuhun Kuddüsün rabbüna ve rabbül melaiketi verruh.

3- İbadete karşı soğukluk duyan kişi her gün veya gece yatarken 100 defa Ya Baısü ismi şerifini zikre devam ederse ibadete karşı istek duymaya başlar.

4- Devamlı Allah’a isyan halinde olup ibadetlerini terkeden kişi her sabah 409 defa Ya Tevvab derse tevbesi kabul olup, ibadetten zevk almaya başlar.