Ramazan Ayı Güzel Sözler

By | 16 Haziran 2014

feraceler

ramazan ayı güzel sözleriRamazan ayının fazileti ve anlamı ile ilgili bir çok ayet, hadis, hikaye ve kıssanın yanında bu mübarek ayı öven güzel sözler de mevcuttur.Ramazan ayı güzel sözleri genellikle islam büyükleri yada sahabiler tarafından bizlere nasihat niteliğindedir. Ramazan ayı güzel sözlerini aynı zamanda sevdiklerimize özel günlerde gönderdiğimiz kısa Sms Mesajlarında kullanarak yayılmasına vesile olabiliriz.

Ramazan ayı güzel sözlerine şu şekilde örnekler verebiliriz;

Bir kimse hac ve umre etse de ayni sene içinde ölse, Cennete girer. Kim Ramazan orucunu tutsa sonra ölse Cennete girer. Hz. Ebu Said (r.a.)

Ramazan Ayında Kalpler imanla, Eller Gökyüzünde Duayla Huzurla Geçmelidir.

Allah Ramazanın her gecesi iftar zamanında bir milyon kişiyi Cehennemden azad eder. Cuma’nın her saatinde de, hepsi cehennemlik olan yine bir milyon kişiyi Cehennemden azad eder. Hz. Ibni Abbas

“Ramazan” demeyin. Zira Ramazan Aziz ve Celil olan Allah’ın isimlerinden bir isimdir. Lakin “Ramazan ayı” deyin. Hz. Ebu Hureyre (r.a.)

Ramazan ayı girdiğinde Allah telala arsı taşıyan meleklere, tespihten ellerini çekip Muhammed (s.a.s.) ümmetine ve müminlere istiğfarda bulunmalarını emreder. Hz. Ali (r.a.)

Ramazan ayı geldiğinde Cennet kapıları açılır, Cehennem kapıları kapatılır, şeytanlar da bağlanır. Bir münadi Ramazan bitinceye kadar söyle nida eder: “Ey hayra talib olan koş, Ey şerri isteyen, azalt (terk et).” Hz. Utbe Ibni Abd (r.a.)

Ramazanda Allah’ı zikreden mağfiret olunur. Ve o ayda Allah’tan dilekte bulunan kimse de mahrum edilmez. Hz. Cabir (r.a.)

Size mübarek Ramazan ayı geldi. Niyetinizi takdim edin ve nafakanızı da geniş edin. (İbadet ve oruç için) Hz. Ibni Mes’ud