Duvar Halısı Fiyatları

By | 28 Eylül 2014

duvarhalısıfiyatlarıhalı; atkılarının atılmasından sonra (arka iplikleri) üzerine desene göre istenilen yükseklikten iplerin geçirilerek düğümlenmesi ile yapılan ev içinde ve genellikle yer örtüsü, duvar halısı  olarak kullanılan eşyadır. Bazı evlerde de duvarda görülür. duvar halısı fiyatları kullanılan malzeme kalitesine, antika oluşuna göre değişiklik gösterir. Halının kökü Anadolu Selçuklu Devleti’nden gelmiştir. Kilimle halı bir birinden farklıdır: Kilim ince bir halı tipidir. Dünyada bilinen ilk halılar Orta Asya’da Türkler tarafından dokunmuştur.

Halı insanların rahat ve sıcak bir zemin arayışı sonucu ortaya çıkan ve ev dekorasyonunda önemli bir yer tutan bir malzemedir. Tarihi ise insanlık tarihi kadar eskidir. İnsanlar önce sıcak bir zemin yaratmak amacıyla hayvan postlarını kullanılmaktaydı. İhtiyaçları arttıkça, ihtiyaçlarına uygun post bulamadıkları için, post taklidi yaygılar ürettiler. Zamanla sevdiklerini de desenleştirerek, bugünkü halının kaba örneklerine ulaştılar. Kısaca halı insanoğlunun doğaya karşı ve doğayı kendine uydurma mücadelesinin ilk ürünlerindendir.

Günümüze kadar gelen halı, yaşantımıza ekonomik, sosyal ve kültürel olarak önemli bir yer tutar. Gerek Türklerdeki, gerekse doğu ülkelerindeki ev dekorasyonundaki başlıca unsur halı ve kilimdir. Günümüzde modern teknolojinin sınırsız avantajlarını kullanan halı sektörü kendini sürekli yenilemektedir. halılar ve duvar halısı  fiyatları da trendlerin çıkmasıyla değişmektedir. http://www.ihvan.com.tr/seccade adresinden duvar halısı ve duvar halısı fiyatlarına bakarak sipariş verebilirsiniz.