Zemzem Duasi

By | 16 Ekim 2014

zemzemduasiZemzem suyu ikrâm edildiğinde, güzel kokuda olduğu gibi geri çevirmemeli, almalıdır. Su içtikten sonra Resûlullah’ın yaptığı gibi zemzem duasi okunmalıdır. zemzem duasi şöyledir. “Elhamdü lillâhillezî ce’alehü azben fürâten birahmetihî ve lem yec’alhü milhen ücâcen bizünûbî” duâsını okumalıdır. zemzem duasi nda , rahmeti ile suyu tatlı yapıp günahların sebebi ile acı bir tuz hâline getirmeyen Allahü teâlâ’ya hamd olsun denilmektedir.

Zemzem ne niyetle içilirse ona faydası olur. Bunun için, şifa için, sıkıntıdan kurtulmak için, son nefeste iman ile ölmek için… Onun için niye çok ihtiyacımız varsa ona niyyet edip içmeli. Birden fazla şeye de niyyet edilebilir. zemzem içmeyi bir nimet bilmelidir.Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: “Zemzem, doyurucu ve hastaya şifa vericidir.”  “Zemzemi, belalardan korunmak niyeti ile içeni Allah korur.” denmektedir. 

Abdullah ibni Mübarek hazretleri, (Resûlullah “Zemzem, içildiği niyete göre faydalı olur” buyurduğu için, ben de kıyamette susuzluktan kurtulmak için zemzemi içiyorum) derdi. İbni Abbas hazretleri de, zemzem içerken, “Allahümme inni es’elüke ilmen nâfian, ve rızkan vâsi’an ve şifâen min külli dâin ve sekâm.Ya Rabbi, senden faydalı ilim, bol rızık ve her türlü hastalıktan şifa istiyorum” diye duâ ederdi. http://www.ihvan.com.tr/hurma adresinden zemzem suyu siparişi verebilirsiniz.