Umrede Alışveriş

By | 14 Ocak 2014

umrede alışveriş

Eskiden umreye gidenler sevdiklerine ve ailelerine hediye almak için  umrede alışveriş yaparlardı.Günümüzde ise  umrede alışveriş fazla yapılmamaktadır.Bunun bir çok sebebi vardır.Umrede fazla alışveriş yapılmamasının sebeplerinden biri uçakta belli bir ağırlığa kadar yük taşınılabilmesi.Umre yolcuları kişi başına 30 kg. yük alma hakkına sahiptirler.Bu haklarının çoğunluğunu da hurma, zemzem suyu ve en yakınlarına ufak tefek hediyelikler için kullanmaktadırlar.

Umrede alışverişin azalmasının diğer sebebide  hac umre hediyeliklerinin her çeşidinin ülkemizde temin edilmesindendir. Gerek bulunduğumuz çevrede gerekse internet üzerinden online alış veriş sitelerinden her türlü hac umre alışverişini kolaylıkla yapabilmekteyiz.Bunun için hac umre adayları umrede alışveriş yapmaya gerek duymamaktadır.

Umrede alışverişin azalmasının en son ve en önemli nedeni ise vakit kaybetmemektir.Hac ve umre yolcuları kutsal yerlerde ibadetle meşgul olup,başka dünyevi işlerle uğraşmamak için umrede alışverişe zaman ayırmamaktadırlar.