Sünnet Mevlüt Şekeri

By | 28 Kasım 2014

sünnet-mevlüt-şekeriMevlüt cemiyeti islami bir dini toplantıdır. müslümanlar çeşitli sebeplerle mevlüt cemiyeti düzenlemektedirler. Erkek çocuklarına yapılan sünnet içinde sünnet cemiyeti düznelenmektedir.

Sünnet mevlüt cemiyeti müslümanlar için önemli cemiyetlerden biridir. Çünkü Peygamber Efendimizin sünnetini yerine getirmektedirler. Sünnet mevlüdü için için itina ile hazırlıklar yapılır. Önce sünnet cemiyetinin yapılacağı mekan tutulur.  Hazırlanan davetiyeler ile davetliler çağırılır. Sünnet çocuğu geleneksel kıyafetler ile süslenir. Gelen davetlilere en güzel ikramlar hazırlanır. İkramlıklar sünnet cemiyetinin sahibinin bütçesine göre değişiklik gösterir.

Her sünnet cemiyetinde muhakkak sünnet mevlüt şekeri dağıtılmaktadır. Sünnet mevlüt sünnet-mevlüt-şekeri-şekeri hem şeker olduğu için ”tatlı yiyelim tatlı konuşalım” atasözünden yola çıkarak ağız tadının bozulmaması amaçlı hem de sünnet olacak çocuktan hatıra kalması amacı ile misafirlere dağıtılmaktadır.

Sünnet mevlüt şekeri değişik modellerle tasarlanmaktadır. Cemiyet sahibinin ve sünnet çocuğunun istekleri ve tercihleri doğrusunda özel tasarım sünnet mevlüt şekeride yapılmaktadır.

Sünnet mevlüt şekeri süslemelerinde tüller, kurdelalar, araba figürleri, sünnet çocuğu figürleri, nazar boncukları başta olmak üzere bir çok aksesuar kullanılmaktadır.

En güzel ve yeni model sünnet mevlüt şekeri modellerini ihvan.com.tr online alış veriş sitesinden beğenebilir ve sipariş verebilirsiniz.