Bebek Mevlüt Hediyelikleri

By | 10 Ocak 2015

bebek-mevlüt-hediyelikleri-Bir beğeğin dünyaya gelmesi belkide kainatın en büyük mucizelerinden biridir. Bebeklerin dünyaya gelmesi ile hem ebebeyinler hemde aile büyükleri çok mutlu olurlar. Toplumumuzda yeni doğan bebek dünyaya sağ salim geldiği için bebek lohusa mevlüdü okutulur. Mevlüt okutulmasının en büyük amacı yaratıcımız olan Yüce Allah’a (cc)n şükür etmektir. Ayrıca okunan mevlüt ve Kuran’larla bebeğe hayırlı bir ömür geçirmesi için dua edilir. Lohusa mevlütüne ailenin yakın eş, dost, akrabaları ile tüm sevdikleri davet edilir. Gelen davetliler bebeğe kendi bütçelerine göre ve bebeğe yakınlık derecelerine göre ufak tefek hediyeler getirirler.

bebek-mevlüt-hediyelikleriCemiyet sahibi ailede bu davetlilere hatıra kalması amacı ile bebek mevlüt hediyelikleri ikram ederler. Bebek mevlüt hediyelikleri ailelerin tercihine göre çok değişkenlik gösterir. Ayrıca bebeğin cinsiyetide dagıtılacak bebek mevlüt hediyeliklerinin modelinde önemli rol oynar.

Bebek mevlüt hediyelikleri daha önceleri Yasin kitabı, güllü kokulu tesbih, havlu ve yemeni çeşitlerinden oluşsada artık günümüzde çok farklı modellerde bebek mevlüt hediyelikleri dağıtılmaktadır.

Yeni nesil bebek mevlüt hediyeliklerinden en çok tercih edilenler, emzik, biberon şeklinde ki sabunlar, buzdolabı magnetleri, bebek ayak ve el şekillerinde ki resim çerçeveleri, nazar boncuklu hediyelikler ve küçük koku şişeleridir.

Bebek mevlüt hediyeliklerini uygun fiyat ve bol çeşit ile ihvan.com.tr online alış veriş sitesinden temin edebilir, kapıda taksitli ve nakit ödeme seçenekleri ile uygun fiyata alabilirsiniz.