Yıldızname

By | 3 Mart 2015

Yüzyıllar boyunca yıldızlar, yıldızların hareketleri, yıldız hareketlerinin  dünya ile ilişkisi ve yıldızların insan üzerindeki etkisi bilim insanlarınca merakla araştırılmıştır. Yıldızların ve gezegenlerin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bu bilim dalına astroloji denilmektedir.

yıldızname-Astroloji sayesinde burçlar bulunmuştur. Burçların tamamına yıldızname denilmektedir. Yıldızname insanların doğum tarihine göre yıldızların konumuna göre hangi burçtan olduğunu belirler. On iki adet yıldızname burcu bulunmaktadır. Yıldızname de bulunan burçlar ve burçların geçerli olduğu zaman dilimleri şu şekildedir;

Koç Burcu : 21 Mart – 20 Nisan
Boğa Burcu : 21 Nisan – 21 Mayısyıldızname
İkizler Burcu : 22 Mayıs – 22 Haziran
Yengeç Burcu : 23 Haziran – 22 Temmuz
Aslan Burcu : 23 Temmuz – 22 Ağustos
Başak Burcu : 23 Ağustos – 22 Eylül
Terazi Burcu : 23 Eylül – 22 Ekim
Akrep Burcu : 23 Ekim – 21 Kasım
Yay Burcu : 22 Kasım – 21 Aralık
Oğlak Burcu : 22 Aralık – 21 Ocak
Kova Burcu : 22 Ocak – 19 Şubat
Balık Burcu : 20 Şubat – 20 Mart

Yıldızname üzerine yazılmış bir çok eser bulunmaktadır. Bu eserlerde Yıldızname hakkında bilinmesi her durum açık açık anlatılmıştır. Yıldızname kitaplarının en önemlilerinden biri Mustafa Varlı’nın hazırladığı Yıldızname isimli kitaptır. Bu kitap içerisinde burçlar dışında Ebced hesabı ile ilgilide detaylı bilgiler  verilmiştir.

Mustafa varlı’nın yazdığı Yıldızname isimli kitabı ve daha bir çok dini eseri www.ihvan.com.tr online alış veriş sitesinden temin edebilirler. sitemizden yapılacak siparişler de her türlü ödeme kolaylığı sağlamıştır. Özellikle kapıda ödeme ve kapıda nakit ve taksitli ödeme seçenekleri ile daha kolay alış veriş yapabilirsiniz.